Tanulmányi eredmények

2010. Március 31-én rendezett házi zongoraverseny eredményei

 

2010. MÁRCIUS 31-ÉN RENDEZETT HÁZI ZONGORAVERSENY EREDMÉNYEI
S.sz. Versenyző neve Osztály Fokozat Felkészítő tanár
1. Ivancsics Andrea 1.o. arany Horváth Ildikó
2. Takács Tamás 1.o. arany Gál Erzsébet
3. Varga Gitta 1.o. ezüst Horváth Ildikó
4. Ábrahám Áron 2.o. arany Gál Erzsébet
5. Horváth Dori Bálint 2.o. arany Horváth Ildikó
6. Horváth Dori Kristóf 2.o. ezüst Horváth Ildikó
7. Horváth Viktória Anna 2.o. arany Gál Erzsébet
8. Tarcsay Éva 2.o. arany Gál Erzsébet
9. Török Ádám 2.o. arany Horváth Ildikó
10. Jagadics András 3.o. arany Gál Erzsébet
11. Szalai Kamilla 3.o. arany Horváth Ildikó
12. Kelemen Fanni 4.o. ezüst Horváth Ildikó
13. Juronits Judit 5.o. ezüst Horváth Ildikó
14. Juronits Veronika 5.o. arany Horváth Ildikó
15. Kiss Noémi 5.o. arany Horváth Ildikó
16. Németh Réka 5.o. arany Gál Erzsébet
17. Holper Kata 5/B. arany Horváth Ildikó
18. Rádler Kata 5/B. arany Horváth Ildikó
19. Zezulka Bernadett 5/B. arany Gál Erzsébet
20. Krémer Diána 6/A. ezüst Bak Lilla

Felkészítő tanárok

Bak Lilla: 1 tanuló

Gál Erzsébet: 7 tanuló

Horváth Ildikó: 12 tanuló 

 

Regionális Furulyaverseny - 2010.

Ikt.sz.: 8-4/2010

Tárgy: Regionális furulyaverseny – Fertőd, 2010. február 24.
Melléklet: Nevezési lap

Tisztelt Igazgató Asszony/Úr!
Kedves Kollégák!

Sajnálattal értesültem, értesültünk róla, hogy a már évek óta megrendezendő szombathelyi Sistrum Zenei Versenyek anyagi okok miatt ebben a tanévben elmaradnak!

A régizene – amelyet iskolánkban a blockflöte tanszak testesít meg – egyik fő arculatát jelenti az intézményünknek. A több, mint egy évtizede alakult Blockflöte Együttes több önálló hangversenyre is kapott meghívást, növendékeink országos versenyeken rendszeresen szép eredménnyel szerepeltek, második önálló Cd lemezünk a közeljövőben jelenik meg….

Szeretném, szeretnénk, ha a furulya (blockflöte) tanszak esetében, – gondolva az országos furulyaversenyre is, – az idén is folytatódna az a lehetőség, hogy kollégák és növendékeik találkozzanak, szakmai tapasztalatokat szerezzenek, és módszertani segítséget kaphassanak a szakmai továbblépésükhöz!

Ezért iskolánk megfelelő számú jelentkező esetén megrendezi a regionális furulyaversenyt, melynek időpontja, 2010. február 24. (szerda), helyszíne a fertődi Esterházy-kastély.

Részvételi feltételek: 
A jelentkezési határidő: 2010. január 28. (csütörtök) (A mellékelt jelentkezési lap pontos kitöltésével!)

Jelentkezési díj: 3.500,-Ft/fő, (versenyzőnként) amely magában foglalja, hogy a tanulóknak ebédet is biztosítunk a verseny helyszínéhez közeli étteremben. Átutalását az Esterházy Pál Alapítvány számlaszámára kérjük a jelentkezéssel egy időben! (Kérjük, hogy a közleményben tüntessék fel, hogy: Reg. Fur. Vers. – nevezés/ vagy étkezés.) (Az alapítvány kérés szerint igazolás kiállításával tudja visszaigazolni a jelentkezési díj befizetését!) 
Lövő és Vidéke Takarékszövetkezet, Fertőd Fő u., Bankszámlaszám: 59100607-10011001.
(Ebéd a kísérők számára is rendelhető: 1.500,-Ft/fő áron.) Határideje: január 28. A jelentkezési díjjal egy időben átutalandó 1.000,-Ft/fő. (étkezési díj/ak megjelölésével.) A fennmaradó összeg a helyszínen, a regisztrációnál fizetendő.)
Megközelítés, parkolás:
Parkolási lehetőség lesz a zeneiskola mellett, illetve az Esterházy-kastéllyal szemben található Gránátos-házak mögötti területen,- ingyenesen! 
A versenyen, tetszőleges sorrendben: egy kötelező és egy szabadon választott művet/tételt/tételpárt kell játszani barokk fogású furulyán, legalább az egyiket kotta nélkül.
A korcsoportbeosztás megegyező az országos furulyaversenyével.

Korcsoportok:

korcsoport: az 1999. június 1-je után,
korcsoport: az 1997. június 1-je és 1999. május 31. között,
korcsoport: az 1994. június 1-je és 1997. május 31. között,
korcsoport: az 1994. június 1-je előtt született növendékek.

Kötelező művek:
I. korcsoport:
Kötelező mű: Anonim: Woodycock; a division. Téma (I), III. és VI. variáció.
Vagy: G. Fr. Händel: Gavotte. (A Sistrum Verseny 2008-ban kötelező darabja) (A kotta iskolánk honlapján megtalálható a regionális furulyaverseny címnél…)
Játékidő a szabadon választott művel együttesen maximum 6 perc.

II. korcsoport:
Kötelező mű: J. van Eyck: O Heyligh Zaligh Bethlehem. Téma, I. és III. variáció a Der Fluyten Lusthof c. gyűjteményből.
Vagy: G. Fr. Händel: Bourrée (Vízizene 8.), vagy Händel: Hornpipe (Vízizene 9.) (A Sistrum Verseny 2008-ban kötelező darabjai) (A kotta iskolánk honlapján megtalálható a regionális furulyaverseny címnél…)
Játékidő a szabadon választott művel együttesen maximum 8 perc.

III. korcsoport:
Kötelező mű: G. Ph. Telemann: 12 Fantasia: 2. (c-moll) Fantasia-ból az Adagio-Allegro tételek.
Vagy: G. Fr. Händel: d-moll szonáta (HWV379) Andante (5.) tétele. (A Sistrum Verseny 2008-ban kötelező darabja)
Játékidő a szabadon választott művel együttesen maximum 10 perc.

IV. korcsoport:
Kötelező mű: Frans Brüggen: 5 Etűden für Fingersicherheit-ből a 4. etűd.
Vagy: G. Ph. Telemann: 8. Fantasia (g-moll) 2., Spirituoso tétele.
Játékidő a szabadon választott művel együttesen maximum 10 perc.
A szabadon választott mű a korcsoportnak (életkor, zeneiskolai osztály szerint) megfelelő nehézségű kíséretes darab.

Kamarazene kategória: minimum 2 furulya (csak tanulók részvételével, szólamkettőzés nélkül). Maximális játékidő: 7 perc.

Felsőbb zenei tanulmányokat folytató, vagy folytatott növendék a versenyen nem vehet részt.
A megadott játékidő túllépését a zsűri az értékelésnél figyelembe veheti!
A verseny végeztével szakmai értékelésre kerül sor.

Kategóriánként az első három helyezettet kotta, könyv és CD jutalomban részesítjük!

A zeneiskolában próbalehetőséget biztosítunk. A verseny helyszínén kísérőhangszerként egy flamand, egymanuálos manufaktúra csembaló (á-440Hz-415Hz) áll majd a fellépők rendelkezésére.

A zsűri tagjai:

Bánfi Balázs – furulyaművész, furulyatanár, pedagógiai szaktanácsadó.
Prehoffer Gábor – furulyaművész, furulyatanár.

A versennyel kapcsolatos további információért forduljon hozzánk! 
E-mail és web címünk a fejlécen található.
Eredményes felkészülést, és sikeres versenyzést kívánunk minden jelentkezőnek!

A jelentkezések megérkezése, összesítése után küldjük meg a jelentkező iskoláknak a nap pontos programját.

 

Fertőd, 2010. január 6.

Tisztelettel:

Bertha János
igazgató

 

Kották - Jelentkezési lap

 

CsatolmányMéret
Eredmények144.7 KB
Jelentkezési lap360.75 KB

J.Haydn Zeneiskola Fertőd 2008-2009. tanév


Verseny

Hangszer

Oszt.

Eredmény

Felkészítő tanár

1.

VI. Veszprémi Regionális Trombitaverseny

 

 

Sebestyén Tamás

Trombita

3/B

Ezüst

Kiss Vidor

2.

VIII. SISTRUM Zenei Versenyek

Bartók B. Zeneiskola Szombathely

 

 

Magyar István

Szolfézs

3/A

Ezüst

N. Palotai Katalin

Magyar Júlia

Hegedű

6/B

Nívódíj

Varga Katalin

Solymos Fanni

Furulya

5/B

Arany

Bertha János

Várhelyi Luca

Furulya

6/B

Nívódíj

Bertha János

Szabó Viktória

Furulya

3/B

Arany

Bertha János

Sebestyén Tamás

Trombita

3/B

Ezüst

Kiss Vidor

Krémer Diána

Zongora

5/B

Bronz

Bak Lilla

Holper Kata

Zongora

4/B

Bronz

Horváth Ildikó

Rádler Kata

Zongora

4/B

Bronz

Horváth Ildikó

Bencze Anna

Gordonka

6/B

Ezüst

N. Palotai Katalin

Szalai Borbála

Fuvola

4/A

Ezüst

Dénes Karolina

3.

VIII. SISTRUM ZENEI VERSENYEK

RÉGI KOROK KAMARAZENÉJE

Bartók B. Zeneiskola

Szombathely

 

 

 

 

 

 

 

Solymos Fanni

Furulya

5/B

Nívódíj

Bertha János

Varga Fanni

Furulya

6/A

Bertha János

Várhelyi Luca

Furulya

6/B

Bertha János

XXXXI. Ifjú Muzsikusok Fesztiválja-Győr

Liszt F. Zeneiskola

Az idei versenyek elmaradtak.

4.

IX. Országos Mélyrézfúvós Verseny

Győr

 

 

Simon Péter

Tuba

2/A

 

Kiss Vidor

5.

VII. Vértes-Dunazug Régió Zenei Versenye

 

 

Hegykői Patrícia

Furulya

4/A

Ezüst (kamara)

Bertha János

 

Szabó Viktória

Furulya

3/B

Varga Fanni

Furulya

6/A

Kiemelt arany (kamara)

Bertha János

 

Solymos Fanni

Furulya

5/B

Várhelyi Luca

Furulya

6/B

Szabó Viktória

Furulya

3/B

Arany

Bertha János

Solymos Fanni

Furulya

5/B

Arany

Bertha János

Várhelyi Luca

Furulya

6/B

Kiemelt arany

Bertha János

ZENEMŰVÉSZETI KÖZÉPISKOLAI FELVÉTEL

 

 

 

 

Bencze Anna

Gordonka

6/B

Győr

N. Palotai Katalin

Magyar Júlia

Hegedű

6/B

Szombathely

Varga Katalin

Várhelyi Luca

Furulya

6/B

Szombathely

Bertha János

Színmagyarázat:

Nemzetközi fellépés, verseny

Országos verseny

Regionális, megyei, háziverseny, fesztiválon nyert arany fokozat, nívódíj

 Egyéb

A következő esemény